WITAJ!

Nazywam się Katarzyna Obara. Jestem stomatologiem i piszę tego bloga dla Ciebie. Chcę dać Ci „przepis na sernik” 🙂 Przepis to informacje co wziąć, co po kolei dodać, jak coś zrobić.

W prosty, zrozumiały dla każdego sposób przekazuję Ci informację, oczywiście nie o tym jak zrobić ciasto bo jest mnóstwo świetnych blogów na ten temat, ale jak mieć ZDROWY, PIĘKNY UŚMIECH, bez bólu, bez dyskomfortu i bez strachu.

To, że piszę tego bloga dla Ciebie jest dowodem, że robię to z pasji. Uwielbiam swoją pracę, bo daję Ci zdrowie, poprawiam Twój komfort dając Ci świeży, lśniący uśmiech i poprawiam pewność siebie. Uwielbiam ten moment gdy Pacjent po zakończonym leczeniu schodzi z fotela, spogląda w lusterko i wreszcie czuje się swobodnie z tym co skrywał za wargami.

Zajmuję się kompleksowym leczeniem stomatologicznym, głównie leczeniem implantoprotetycznym, periodontologicznym oraz szeroko pojętą stomatologią estetyczną. Podstawą przewidywalnego leczenia jest jego odpowiednie zaplanowanie. Wizyta konsultacyjna to jak odbycie konsultacji ogólnostomatologicznej, periodonotologicznej, protetycznej i implantologicznej w JEDNYM. Otrzymujesz kompleksowy plan leczenia z wyceną, uwzględniający wszystkie Twoje problemy.

Bardzo ważne jest dla mnie, aby Pacjent zrozumiał swój problem stomatologiczny i cel leczenia. Stąd rozmowa z Pacjentem jest dla mnie ciągłym i nierozłącznym „towarzyszem” w trakcie leczenia – na to zawsze znajdzie się czas 🙂

Od kilku lat zajmuję się również leczeniem paradontozy i problemów dziąsłowych. Dzięki wiedzy i zdobytemu doświadczeniu, wykonane wypełnienia czy odbudowy brakujących zębów, poprzez mosty czy implanty, mają zdrowy, mocny „fundament”.
Mocne dziąsła i zdrowa kość pozwalają utrzymać zęby własne czy odtworzone w sposób przewidywalny i długoterminowy.

Potrzeba ciągłego kształcenia i doskonalenia procentuje zdobytą wiedzą i doświadczeniem w zakresie leczenia periodontologicznego, protetycznego, implantologicznego oraz szeroko pojętej stomatologii estetycznej.

Planując i przeprowadzając leczenie kieruję się zasadą – leczyć tak, jak sama chciałabym być leczona. Pozwala mi to wykonywać swoją pracę z satysfakcją, a Pacjent otrzymuje zdrowe zęby, profesjonalny efekt, przyjazną atmosferę i dużo uśmiechu.

Chcę zawrzeć tu dla Ciebie informacje co zrobić, żeby zaoszczędzić Ci czasu, pieniędzy i dyskomfortu. Może zastanawiasz się, w jakim celu to robię? O tym parę słów we wpisie: Dlaczego zaczęłam pisać bloga.

Należę do tych lekarzy, którzy uwielbiają wyjaśniać „po co?” i „dlaczego?”. Robię to ponieważ cieszy mnie, gdy idąc np. kupić buty, Pani w sklepie pokazuje mi dostępne rozmiary i wzory,a następnie powie, czym je pielęgnować, żeby się nie niszczyły. Zwykła oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów związanych z reklamacjami.
Skupiam się na leczeniu przyczyn, a nie tylko objawów. Jeśli często boli Cię głowa to na pewno tabletka przeciwbólowa pomoże… Jednak nie usunie przyczyny. Pamiętaj, że profilaktyka jest ważniejsza niż leczenie.

Prywatnie jestem miłośniczką podróży, małych i dużych oraz początkującą spadochroniarką 🙂